Oddzwoń

Zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie.


Imię:
E-mail *:
Telefon *:
Wiadomość tekstowa *:
Dodaj plik (maks. 15 MB):
Kod bezpieczeństwa *:


Jeśli nie widzisz kodu zabezpieczającego, kliknij obrazek z kodem, a zostanie on zaktualizowany do nowego.

Home » Aranżacja zewnętrznych sieci inżynieryjnych i łączności
Trudno sobie wyobrazić nowoczesny dom bez prądu, gazu, zimnej i ciepłej wody, kanalizacji i innych instalacji, które utrzymują komfort jego właścicieli na odpowiednim poziomie. Sieci inżynieryjne na terenie - to komunikacja rurowa i kablowa, przez którą dom jest podłączony do wody i prądu, ogrzewania i kanalizacji.

 

O trwałości zewnętrznych sieci inżynieryjnych decyduje jakość użytych materiałów – wydajność, bezpieczeństwo i trwałość eksploatacji. A także poziom zabezpieczenia antykorozyjnego i właściwy dobór rur, kabli ciepłowniczych i hydroizolacji.

 

• Stosowanie droższych, wysokiej jakości materiałów jest pod każdym względem uzasadnione. Wymiana rur i kabli jest niemożliwa bez rozległych i kosztownych robót ziemnych. Oszczędzanie na jakości rur i kabli może spowodować zalanie, wyciek gazu, pęknięcie izolacji kabla lub inne niepożądane konsekwencje.

 

• W oparciu o wymogi bezpieczeństwa, montaż zewnętrznych systemów inżynieryjnych musi być wykonywany przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i dostęp do tej kategorii prac.

 

Dlaczego istnieją zwiększone wymagania dotyczące aranżacji zewnętrznych sieci inżynieryjnych?

 

Problem polega na tym, że znaczna część rurociągów znajduje się w ziemi.

 

Metale i tworzywa sztuczne są narażone na niekorzystne, w tym niszczące działanie wilgoci, zmian temperatury gleby, związków chemicznych i innych niepożądanych czynników.

 

Do bezpiecznej eksploatacji i przedłużenia żywotności podziemnych urządzeń wykorzystywane są najbardziej wydajne materiały i technologie.

 

Do izolacji termicznej rur do dostarczania ciepłej i zimnej wody zalecane są odporne na wilgoć piankowe izolatory cieplne z tworzywa sztucznego, które z równym powodzeniem minimalizują wycieki ciepła i chronią zimne rurociągi przed zamarzaniem.

 

Jakie dodatkowe działania są stosowane w celu przedłużenia trwałości systemów inżynieryjnych?

 

Projektanci systemów inżynierskich przewidują rozmieszczenie zamkniętych systemów odwadniających, które stabilizują poziom wód gruntowych na zadanym bezpiecznym poziomie przez 4 lata.

 

Istnieją niedrogie i dość skuteczne środki ochrony rurociągów przed korozją elektrochemiczną.

 

Układanie rur poniżej poziomu zamarzania gleby, zastosowanie cylindrycznej izolacji termicznej z polistyrenu, tylko te środki wystarczą, aby wydłużyć trwałość systemu o 35-40 procent lub więcej.

 

Warunki trwałej i bezpiecznej eksploatacji systemów zewnętrznych

 

Wybierając wykonawcę, klient musi mieć pewność, że wszelkiego rodzaju usługi budowlane wykonywane są przez specjalistów firmy zgodnie z wymaganiami projektowymi, z należytą jakością i w całości.

 

• Wszelkie zmiany, w tym zamiana materiałów na analogi, muszą być uzgodnione z projektantem. Uproszczenie technologii w celu zaoszczędzenia pieniędzy jest niedopuszczalne.

 

• Wyznaczenie materiałów budowlanych do wykonania poszczególnych robót jest dopuszczalne po sprawdzeniu ich właściwości pod kątem podanych wymagań.

W szczególności nie zaleca się stosowania rur plastikowych nieznanego producenta lub wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

• Grubość ścianek rur bezciśnieniowych musi zapewniać co najmniej dwukrotność marginesu bezpieczeństwa. W przypadku systemów ciśnieniowych liczba ta wzrasta w zależności od ciśnienia w rurach.

Naprawa systemów inżynierii podziemnej to obszerna i dość skomplikowana praca, którą można powierzyć wyspecjalizowanej organizacji posiadającej odpowiedni sprzęt i wykwalifikowany personel. Próba samodzielnego rozwiązania problemu może mieć niepożądane konsekwencje. Nasza firma YU&K WORK pomoże Państwu w prawidłowym doborze i zakupie materiałów budowlanych, a nasz zespół prawdziwych fachowców wykona usługi budowlane w możliwie najkrótszym czasie i w przystępnej cenie!