Oddzwoń

Zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie.


Imię:
E-mail *:
Telefon *:
Wiadomość tekstowa *:
Dodaj plik (maks. 15 MB):
Kod bezpieczeństwa *:


Jeśli nie widzisz kodu zabezpieczającego, kliknij obrazek z kodem, a zostanie on zaktualizowany do nowego.

Home » Roboty elektryczne
Definicja, rodzaje i niezawodność okablowania

 

Nie można sobie wyobrazić współczesnego życia bez prądu. Prąd znajduje zastosowanie zarówno do oświetlenia, jak i do obsługi różnego rodzaju urządzeń, systemów wentylacji i klimatyzacji, ogrzewania, łączności itp.

 

Roboty elektryczne rozumiane są jako kompleks robót budowlanych wykonywanych podczas budowy nowej lub modernizacji i przebudowy budynków i budowli o różnym przeznaczeniu, polegający na wykonaniu sieci elektrycznych urządzeń elektrycznych.

 

Takie prace obejmują układanie sieci zewnętrznych i wewnętrznych, montaż urządzeń rozruchowych i ochronnych, montaż paneli elektrycznych, puszek, oświetlenia elektrycznego.

 

Instalacja elektryczna to cała lista prac niezbędnych do kompleksowej elektryfikacji obiektu. Innymi słowy obejmuje zestaw środków do instalacji pierwotnej lub przebudowy systemów zasilania i sterowania. Zadaniem instalacji elektrycznej jest podłączenie odbiorców do źródeł energii elektrycznej, począwszy od instalacji gniazdek, a skończywszy na zapewnieniu nieprzerwanego zasilania całego obiektu. Jakość i czas prac elektrycznych zależą bezpośrednio od umiejętności zespołu specjalistów.

 

W trakcie wykonywania prac elektroinstalacyjnych wykonawcy (organizacje instalacji elektrycznych itp.) Stoją przed tak złożonymi zadaniami, jak automatyzacja procesów pracy lub instalowanie elektryków w złożonych łańcuchach produkcyjnych.

 

Prace elektryczne należy wykonywać zgodnie ze wszystkimi normami.

 

Rodzaje

 

W różnych obiektach wykonywane są następujące rodzaje prac elektrycznych:

 

• montaż okablowania i urządzeń elektrycznych;

• montaż urządzeń ochronnych, osłon, mierników;

• zakładanie linii zewnętrznych i wewnętrznych;

• montaż systemów oświetlenia elektrycznego;

• roboty elektryczne;

• montaż pracujących urządzeń elektroenergetycznych;

• wprowadzenie i dostosowanie źródeł zasilania;

• systemy niskoprądowe i uruchomienie;

• montaż i regulacja systemów monitoringu wizyjnego, łączności i alarmowych.

 

Nasi specjaliści posiadają kwalifikacje do wykonywania prac elektrycznych na każdym poziomie, w tym:

 

• montaż kabli, włączników, gniazdek, innych akcesoriów;

• wymiana starego okablowania i instalacja nowego sprzętu;

• uruchomienie nowoczesnych gwarantowanych źródeł zasilania;

• regulacja oświetlenia elektrycznego;

• montaż systemów monitoringu wizyjnego i alarmowego, dostosowanie sieci,

• montaż liczników, tablic; itp.

 

Bezpieczeństwo

 

Głównym zadaniem instalatorów instalacji elektrycznych jest zapewnienie bezpieczeństwa, niezawodności i zgodności systemu zasilania z wymaganym poziomem zużycia energii. Nieprawidłowo wykonane prace elektryczne znacznie zwiększają ryzyko wypadków, stwarzając zagrożenie dla mienia, życia i zdrowia osób znajdujących się w pobliżu. Tak więc w obiektach przemysłowych, które dysponują największymi możliwościami sprzętowymi, konieczne jest układanie kabli o zwiększonym marginesie pasma, zapewniającym najlepszy poziom niezawodności.

 

Przy wykonywaniu prac elektrycznych stosuje się środki techniczne zapewniające bezpieczeństwo pracy, zgodnie z obowiązującymi normami:

 

- wyłączenia ochronne;

- wiszące plakaty zakazujące;

- sprawdzenie braku napięcia;

- instalacja uziemienia;

- ogrodzenie stanowiska pracy i wywieszenie plakatów ostrzegawczych.

 

Od wysokiej jakości instalacji elektrycznej i niezawodności pracy elektryków zależy nie tylko bezpieczeństwo, komfort i standard życia ludzi, ale także stabilność pracy organizacji, przedsiębiorstw i całej gospodarki.

 

Pracując z YU&K WORK Twoja elektryka będzie działać niezawodnie i bez przerw. Wykwalifikowane wykonanie prac elektrycznych przez wyspecjalizowaną organizację pozwoli rozwiązać najbardziej złożone zadania zasilania dowolnych obiektów i skutecznie realizować niestandardowe projekty.