Oddzwoń

Zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie.


Imię:
E-mail *:
Telefon *:
Wiadomość tekstowa *:
Dodaj plik (maks. 15 MB):
Kod bezpieczeństwa *:


Jeśli nie widzisz kodu zabezpieczającego, kliknij obrazek z kodem, a zostanie on zaktualizowany do nowego.

Home » Montaż pomp ciepła
INSTALACJA POMPY CIEPŁA

 

Instalacja pomp ciepła (HP) jest pracochłonnym procesem, który wymaga ścisłego przestrzegania etapów instalacji, a także znajomości wielu cech projektu systemu geotermalnego (właściwości gruntu, cechy kolektorów, poziom wód gruntowych itp.) . Nawet najmniejsze błędy wpłyną negatywnie na wydajność i mogą obniżyć wskaźnik wydajności (COP) systemu grzewczego. Dlatego lepiej powierzyć pracę wykwalifikowanym specjalistom z YU&K WORK.

 

KOLEJNOŚĆ ETAPÓW INSTALACJI OGRZEWANIA GEOTERMALNEGO.

 

1. SZCZEGÓŁOWE OBLICZENIE STRAT CIEPŁA BUDYNKU

 

Przewiduje obliczenie ilości energii cieplnej traconej w danym pomieszczeniu przez określony czas. To jest ustawienie zmienne. Osiąga maksimum w zimnych porach roku. Na poziom strat ciepła wpływają:

 

• jakość ochrony termicznej ścian i okien budynku;

• aktualne warunki temperaturowe w budynku i na zewnątrz;

• ilość powietrza nawiewanego do pomieszczenia z ulicy (ciąg), wentylacja wymuszona – dużo energii zużywa się na ogrzewanie powietrza.

 

Na podstawie tych danych określana jest moc pompy ciepła oraz wielkość i ilość grzejników (ogrzewanie podłogowe) dla każdego pomieszczenia.

 

2. PROJEKTOWANIE UKŁADÓW OBWODU ZEWNĘTRZNEGO (KOLEKTORÓW).

 

Przy ustalaniu parametrów i doborze kolektora brane są pod uwagę następujące parametry:

 

• charakterystyka klimatyczna regionu;

• skład gleby;

• poziom wód gruntowych;

• wielkość i kształt terenu;

• obecność zbiornika w pobliżu stanowiska.

 

Na podstawie tych parametrów określane są konfiguracje głębokości, powierzchni i geokonturu.

 

Urządzenie pionowego kolektora geotermalnego polega na wywierceniu kilku pionowych odwiertów z późniejszym zanurzeniem w nich sond gruntowych.

 

3. MONTAŻ POMPY CIEPŁA.

 

Po zamontowaniu obiegu zewnętrznego i doprowadzeniu rur z kolektora do budynku następuje montaż (orurowanie) samej pompy ciepła i wszystkich urządzeń z nią związanych: zasobnika buforowego, zasobnika, naczynia wzbiorczego, pomp obiegowych, modułów sterujących do kilku obwodów (ocieplona podłoga, grzejniki, basen, zbiornik ciepłej wody itp.).

 

Obejmuje to również prace związane z wykonaniem kompleksu prac elektrycznych, instalacją czujników temperatury zewnętrznej i pokojowej.

 

W zależności od osiągniętego porozumienia specjaliści YU&K WORK mogą wykonać pełen zakres prac, w tym montaż i okablowanie całej instalacji grzewczej budynku (montaż grzejników, ogrzewania podłogowego itp.).

 

Należy pamiętać, że do poprawnej pracy sprzętu niezbędne jest doprowadzenie przewodu zasilającego o odpowiednim przekroju, mocy i stabilności napięciowej. Większość producentów produkuje modele o mocy 15 kW lub większej tylko w wersji 3-fazowej.

 

4. ETAP ROZRUCHU.

 

Działania te obejmują:

 

• podłączenie i regulacja automatyki;

• regulacja zaworów równoważących geokontury;

• instalacja parametrów pracy systemu, programowanie temperaturowych trybów pracy.

 

CECHY DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA.

 

Praca pompy ciepła jest w pełni zautomatyzowana. Aby rozpocząć, wystarczy nacisnąć przycisk. Zasada działania pompy ciepła jest podobna do zasady działania lodówki. Jedynie zadaniem tego sprzętu jest nie chłodzenie, a ocieplenie pomieszczenia. Żywotność sprężarki sięga 25-30 lat. Żywotność geokonturów wynosi 80-100 lat.

 

YU&K WORK świadczy swoje usługi od 2019 roku. W tym czasie udało nam się uporządkować wszystkie etapy prac, stworzyć potężne zaplecze materiałowe i techniczne oraz stworzyć zespół wykwalifikowanych pracowników, co pozwala nam wykonywać wszelkiego rodzaju usługi pod klucz.