Oddzwoń

Zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie.


Imię:
E-mail *:
Telefon *:
Wiadomość tekstowa *:
Dodaj plik (maks. 15 MB):
Kod bezpieczeństwa *:


Jeśli nie widzisz kodu zabezpieczającego, kliknij obrazek z kodem, a zostanie on zaktualizowany do nowego.

Home » Układanie i montaż konstrukcji betonowych i żelbetowych
Konstrukcje prefabrykowane stwarzają nowe możliwości!

 

Prefabrykowane konstrukcje z betonu i żelbetu są aktywnie wykorzystywane w nowoczesnej budowie budynków mieszkalnych, kompleksów przemysłowych, centrów logistycznych, obiektów handlowych. Prefabrykaty żelbetonowe i betonowe mogą skrócić czas budowy i zoptymalizować koszty pracy. Udoskonalanie sposobów wykorzystania prefabrykatów żelbetowych i betonowych w budownictwie stwarza nowe możliwości kształtowania struktury kubaturowej i przestrzennej, rozwiązań planistycznych budynków.

 

Montaż prefabrykatów żelbetonowych i betonowych

 

Jednak prefabrykaty żelbetonowe i betonowe mogą przyspieszyć pracę tylko przy ścisłym przestrzeganiu technologii. Każdy produkt (płyta, blok, poprzeczka, belka) ma swoje tajemnice zamówienia i montażu. Zastanówmy się nad funkcjami pracy z niektórymi z nich.

 

Montaż bloków piwnicznych

 

Mocowanie bloków piwnicy rozpoczyna się od wyznaczenia znaku górnej części płyt fundamentowych i wyznaczenia miejsc do układania bloków kierunkowych. Pośrednie bloki ścienne są montowane po rozciągniętym sznurku. Po wyrównaniu bloku pionowe szwy są starannie wypełniane zaprawą. A za pomocą podwiązania bloków możliwe jest skuteczne połączenie poprzecznych i podłużnych ścian piwnicy.

 

Praca z panelami ściennymi

 

W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych styku przegród i ścian oraz rodzaju płyt można zastosować różne sposoby montażu:

 

• zamek;

• ograniczono-wolny;

• wolny.

Montaż „zamek” można przeprowadzić za pomocą paneli wyposażonych w specjalne zaciski wzdłuż płaszczyzn. Ta metoda jest uważana za najszybszą i pozwala na pracę w możliwie najkrótszym czasie. Metoda mocowania z ograniczoną swobodą opiera się na użyciu prętów lub. Swobodny montaż opiera się na zasadzie instalacji paneli wzdłuż płyty na ryzy. Stabilność zapewniają zaciski i rozpórki.

 

Podczas pracy z zawiasowymi panelami wieżowców przed rozpoczęciem pracy konieczne jest wzniesienie i zamocowanie konstrukcji nośnych na uchwycie. Aby zoptymalizować siłę roboczą, kołyski są zawieszane na budynkach wielokondygnacyjnych. Jeżeli obiektem budowy jest budynek niski, wówczas po zamontowaniu wszystkich elementów konstrukcji szkieletowej mocowane są panele zewnętrzne na całą wysokość budynku. Do belek fundamentowych należy przymocować panele ścian samonośnych.

 

Połączenie poprzeczne

 

Połączenia poprzeczek konstrukcji wykonanych z żelbetonu i betonu zbrojonego również mają swoją specyfikę. Aby połączenie poprzeczek zostało wykonane prawidłowo, ważne jest, aby dokładnie i odpowiedzialnie rozważyć następujące czynniki:

 

• poprawność określenia położenia projektowego;

• dobór łańcucha do podnoszenia o wymaganej nośności;

• podparcie półek poprzecznych.

 

Właściwy wybór

 

Możesz zamówić montaż prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych i betonowych u specjalistów YU&K WORK

 

Jesteśmy gotowi zachwycić Państwa pełnym zakresem usług związanych z montażem konstrukcji żelbetowych i betonowych, od przygotowania terenu,  dostawy materiałów do samej pracy.

 

Aby uzyskać poradę i wycenę prac instalacyjnych, zadzwoń już teraz do naszych specjalistów!